wtorek, 25 lutego 2014

Kolumny toskańskie, kolumny doryckie, nieco szczegółów technicznych...

Dlaczego chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na  nasze kolumny?kolumny betonowe budowlane ozdobne dworkowe filary
Kolumna dorycka wg Vignoli (rzymsko-dorycka)

kolumny betonowe budowlane ozdobne dworkowe filary
Kolumna toskańska wg Vignoli

kolumny betonowe budowlane ozdobne dworkowe filary
Kolumna toskańska wg Palladia
   Kolumny nasze wytwarzane są w stu procentach ręcznie. Do tego stopnia ręcznie, że w procesie produkcji znajduje się miejsce dla tak pierwotnych narzędzi prostych jak dźwignia, kołowrót czy śruba. Naszymi metodami mogliby produkować kolumny nawet starożytni przy zastosowaniu dostępnych ówcześnie technologii.

http://kolumny-sztukateria.pl/


   Technologie którymi się posługujemy są tradycyjnie, powszechnie znane i opisywane w podręcznikach robót sztukatorskich. Nie ukrywam że główną naszą inspiracją jest książka Jerzego Dilisa „Roboty sztukatorskie” wyd. PWN 1961.


   Materiały z których wykonujemy nasze kolumny to najogólniej mówiąc kompozyty cementowe. W ich skład wchodzą wyłącznie cementy białe klas 52 i 70, naturalne kruszywa (w tym także bazaltowe używane w odpowiedzialnym budownictwie przemysłowym), uszlachetniacze (dodatki i domieszki firmy Sika) oraz zbrojenie.
Aby nadać naszym kolumnom należytą wytrzymałość zbroimy je co najmniej sześciokrotnie siatką z włókna szklanego. Dzięki unikatowej technologii naszego pomysłu jako jedyni stosujemy także  siatkę zbrojącą w warstwie wykończeniowej co zdecydowanie podnosi odporność finalnego produktu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza