wtorek, 25 lutego 2014

Kolumny toskańskie, kolumny doryckie, nieco szczegółów technicznych...

Dlaczego chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na właśnie nasze kolumny?kolumny betonowe budowlane ozdobne dworkowe filary
Kolumna dorycka wg Vignoli (rzymsko-dorycka)

kolumny betonowe budowlane ozdobne dworkowe filary
Kolumna toskańska wg Vignoli

kolumny betonowe budowlane ozdobne dworkowe filary
Kolumna toskańska wg Palladia
   Kolumny nasze wytwarzane są w stu procentach ręcznie. Do tego stopnia ręcznie, że w procesie produkcji znajduje się miejsce dla tak pierwotnych narzędzi prostych jak dźwignia, kołowrót czy śruba. Naszymi metodami mogliby produkować kolumny nawet starożytni przy zastosowaniu dostępnych ówcześnie technologii.

   Technologie którymi się posługujemy są tradycyjnie, powszechnie znane i opisywane w podręcznikach robót sztukatorskich. Nie ukrywam że główną naszą inspiracją jest książka Jerzego Dilisa „Roboty sztukatorskie” wyd. PWN 1961.


   Materiały z których wykonujemy nasze kolumny to najogólniej mówiąc kompozyty cementowe. W ich skład wchodzą wyłącznie cementy białe klas 52 i 70, naturalne kruszywa (w tym także bazaltowe używane w odpowiedzialnym budownictwie przemysłowym), uszlachetniacze (dodatki i domieszki firmy Sika) oraz zbrojenie.
Aby nadać naszym kolumnom należytą wytrzymałość zbroimy je co najmniej sześciokrotnie siatką z włókna szklanego. Dzięki unikatowej technologii naszego pomysłu jako jedyni stosujemy także  siatkę zbrojącą w warstwie wykończeniowej co zdecydowanie podnosi odporność finalnego produktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz